Festival Milešov - 14. září 2019 - IV. ročník

~ benefiční festival pro záchranu letohrádku a na památku Zdeňka Kaplíře ze Sulevic ~

Čtvrtý ročník festivalu se koná 14.9.2019 od 13:00 u letohrádku v parku zámku Milešov. Cílem akce je zviditelnit snahu obce zachránit významnou památku, získat alespoň částečné finance na její obnovu a nalézt možnosti budoucího využití letohrádku i parku.

Program festivalu

Sponzoři festivalu

Vstupné

Podle závěti Zdeňka Kašpara mělo být každoročně 12. září na památku vítězství u Vídně mezi poddané rozděleno 62 zlatých, neboť právě 62 dní trvalo obléhání Vídně. Tato tradice se udržela až do 20. století. Vzhledem ke stavu, v jakém naše společnost zachovala sídlo tohoto zachránce Evropy, bylo by namístě, abychom nyní splatili alespoň část dluhu. Proto symbolické vstupné na festival 62,- Kč (což samozřejmě neznamená, že nemůžete dát více ;-) Veškeré vybrané finanční prostředky jsou určeny na záchranu barokního letohrádku v milešovském zámeckém parku a budou odevzdány obci Velemín.

Ubytování

Stanování (zdarma, v rámci vstupného na festival) je možné přímo v zámeckém parku. Jinak v okolí (2km) Penzion Kocourov a Motorest Velemín, o kousek dál (4km) Penzion Oráč.

Okolí zámku

aneb co dělat v pátek a v neděli...

Milešovka (3km) - nejvyšší hora Českého středohoří, z vrcholu je dle cestovatele Alexandra Humboldta třetí nejkrásnější výhled na světě.
Ostrý (Wostrey) (2km) - zřícenina hradu.
Penzion Kocourov (2km) - příjemné posezení, dobré jídlo, pivo Kocour a malebný výhled do středohoří (www.kocourov.cz).
Mannsteinův kámen (4km) - nevysoký vrch, kde byl v červnu roku 1757 zastřelen chorvatskými vojáky pruský generál Christoph Hermann Mannstein.
Hrad a zámek Skalka (5km) - zřícenina hradu a postupně opravovaný zámek.
Vrch Boreč (6km) - kopec, který v zimě nezamrzá (článek na Kudyznudy.cz).

Hrady a zámky Českého středohoří a Poohří: Milešov - Pátek - Skalka - Stekník - Vrbičany
© 2016 Alšík & Co. ~ All rights reserved | Design by W3layouts